Chudobná Veľká noc

Autor: Juraj Brenišin | 24.3.2016 o 17:01 | (upravené 24.3.2016 o 19:59) Karma článku: 2,38 | Prečítané:  1100x

Tradične a sviatkovo je pred nami Veľká noc. Aby sa žiadne pohlavie necítilo urazené, dnes sa na to pozrieme s Ančou a Janom. O čom to teda tá Veľká noc vlastne je?

Aspoň niekde na svete sa dejú pekné a zábavné veci. Dokonca u nás, predstavte si! Choďte na balkón a nadýchnite sa zimno-jarného vzduchu, ktorý v sebe nesie očakávanie spojené s krásnou ľudovou tradíciou. Kýble vody sú pripravené, čerstvé korbáče pozapletané, vajíčka vyfúkané a namaľované. Každoročná bitka môže začať. Niektorí cítia satisfakciu, veď konečne môžeme byť na ženy zlí celkom legálne a navyše, ľudovo! A s odkazom našich predkov sa neradno zahrávať, takže ho treba do bodky splniť.

No možno nie až do bodky. Predstavte si, že v pondelok prídete za Ančou, voľky-nevoľky ju za ruku vyvlečiete na parkovisko medzi autá a tam ju za ujúkania zlejete, že na nej neostane ani nitky suchej. Zoberiete korbáč a vyšľaháte ju po zadku (na tvári vám aj tak až tak veľmi nezáleží). Anča vás počastuje urazeným, ale aj spokojným úsmevom a pozve vás dnu. Teraz prichádza to najlepšie, odmena za to, že ste mohli vykonať toľkú zlobu. Dostanete poldeci a po vajci. Prekvapenie je na mieste. Treba však ísť ďalej, tak idete. Dobrý pocit máte, to hej. Lenže viac by vás potešil nejaký ten šuchotavý papierik ako blbé vajce. Veď áno, pekné je a hádam aj ručne doma urobené. Ale desať, čo desať, dvadsať eur to je už iná káva. Vajce si viete namaľovať aj sami, dvadsať eur vám nikto len tak nedá a ak aj nejaké nájdete vo vrecku odloženej bundy, tak sú stále len tie vaše tvrdo odpracované. Spokojnosť strieda rozčarovanie, rozčarovanie rozčúlenie a nakoniec vytvoríte plán, že na ďalší rok ju vyšibete ešte viac, aby si zapamätala, že prachy sú prachy.

Anča tiež nie je spokojná. Kto to kedy videl, že by voda bola dobrá na krásu. Jasné, po piatkovej diskotéke je na umytie make-upu výborná. Aj proti smradu trochu pomáha. No na krásu? Čo je to za hlúposť? Dobre, uznáva Anča, možno niekedy v minulosti, keď bola chudoba. To neboli ani magazíny, ani plastiky a ani tie šminky také vymakané neboli. Dnes sú. A teraz si to porovnajte, kýbeľ vody, hnusná voňavka a ešte vás aj zbijú. Na druhej strane je kýbeľ peňazí. V prvom prípade ostanete mokrá a rozmazaná, nedajbože aj chorá. V tom druhom si necháte zväčšiť prsia. Alebo aj zadok, nech vás na ďalší rok majú po čom šibať. Musíme pripustiť, že peniaze skrášlia viac ako voda. Anča začína byť namrzená. Keby ten blbec Jano radšej dvadsať eur pustil. Čo dvadsať, aj päťdesiat! No on len takto. Pľuhavec akýsi! Teraz musí Anča z nádchou brigádovať v mäsiarstve do ďalšej Veľkej noci, aby si našetrila na nové pery alebo polovičky. To je ťažký osud. Chytá ju pomstychtivosť, na budúci rok dá Janovi vajce už len jedno, nech si zapamätá.

Chcel by som to zakončiť nejako pekne, ale nedá sa. Nosiť kýbeľ vody celé dopoludnie sranda nie je. Sušiť toľko šatstva tiež nie. Takže nepolievajte, ale rovno plaťte plastiky a manikúry a pedikúry. Efekt je rýchlejší a viditeľnejší. Na oplátku rozhodne neprijímajte žiadne naturálie, berte len hotovosť na ruku alebo kartu akk na to máte technické vybavenie. Dobre, aj jeden malý pohárik môžete.

Do zarobenia, priatelia! Ešte, že nie sme chudobní duchom, však?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Meno novej Kaliňákovej asistentky sa objavuje pri kauzách

Priezvisko Zuzany Pisoňovej sa viackrát objavuje v okruhu kamarátov bývalého ministra vnútra.


Už ste čítali?